Modern Talking

 

 

Thomas Anders, właściwie Bernd Weidung (ur. 1 marca 1963 roku we wsi Mörz, w gminie Munstermaifeld koło Koblencji) – niemiecki piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny. Znany przede wszystkim jako członek duetu Modern Talking (1984-1987 i 1998-2003), śpiewającego w języku angielskim.

 

Życiorys

 

Bernd Weidung od dzieciństwa interesował się muzyką i pobierał lekcje gry na fortepianie. Uczył się muzyki w Eichendorff-Gymnasium, w Koblencji. Jego kariera zaczęła się w 1980 roku, kiedy wygrał konkurs młodych talentów w Radiu Luxemburg i podpisał kontrakt z wytwórnią CBS. Wówczas wydał pierwszy singiel Judy. Przez pięć semestrów studiował muzykologię na Uniwersytecie Jana Gutenberba w Moguncji.

 

W 1983 roku kompozytor Dieter Bohlen, zafascynowany głosem Thomasa, zaproponował mu nagranie niemieckiej wersji utworu F.R. Davida, pt. Pick Up The Phone (Was macht das schon). Nagrali również niemiecki cover piosenki Send Me an Angel (Heißkalter Engel), australijskiej grupy Real Life. W 1984 roku założyli duet Modern Talking, z którym bardzo szybko odnieśli międzynarodowy sukces. 3 lata później zespół zawiesił działalność. Głównym powodem rozpadu była ówczesna żona Thomasa, Nora Balling.

 

W 1989 roku Thomas Anders wydał swoją pierwszą solową płytę Different, przy współpracy z byłym producentem Eltona Johna – Gusem Dudgeonem. Jednak ta i następne sześć płyt nie przyniosły mu większego sukcesu.

 

W 1998 roku nastąpiła reaktywacja Modern Talking i wydanie albumu Back For Good. W 1999 roku Thomas rozwiódł się z Norą, a rok później wziął ślub z Claudią Hess. 21 czerwca 2003 roku w Berlinie Modern Talking dali pożegnalny koncert i zespół przestał istnieć.

 

Thomas Anders kontynuuje karierę solową. W 2004 roku została wydana solowa płyta This Time, a w 2006 roku jazzowo-swingowy album Songs Forever. W lutym 2010 roku wydał album Strong, tylko w Rosji i na Ukrainie. Album ten uzyskał status platynowej płyty w Rosji. 10 czerwca 2011 roku miała miejsce premiera albumu Two, który utworzył w duecie ze znanym niemieckim producentem Uwe Fahrenkrogiem-Petersenem, który komponował m.in. dla znanej niemieckiej piosenkarki Neny. W pierwszym tygodniu sprzedaży album zajął 11. miejsce na niemieckiej liście albumów (utrzymał się na liście przez 5 tygodni), jest on także dostępny w Austrii i Szwajcarii. Pierwszy singiel z nowej płyty nosi tytuł Gigolo i zadebiutował na 40. miejscu w Niemczech, utrzymując się na liście sprzedaży przez 4 tygodnie. Nowy projekt duetu Anders/Fahrenkrog od 13 czerwca 2011 jest także dostępny w Rosji (17. miejsce na liście sprzedaży), na razie brak informacji mówiących o polskim wydaniu.16 listopada 2012 roku Thomas wydał swój pierwszy świąteczny album Christmas for You.

 

 

© 2013-2023 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl